reklamı kapat

POPÜLER

YouTube

YouTube’un kullanışlı bir özelliği daha ortaya çıktı

Google‘ın sahibi olduğu dünyanın en büyük video platformu YouTube, masaüstünde yeni bir özelliğin daha testini yapıyor. Ortaya çıkan bu özellik önemli bir sorunu daha ortadan kaldıracak gibi duruyor.

Engadget editörleri tarafından fark edilen bu yeni özellik, YouTube‘un masaüstü sürümünde karşımıza çıkıyor. Platform içerisinde biliyorsunuz video izlenirken yorumlara bakılamıyor. Yorumlara bakmak için sayfanın aşağıya çekilmesi gerekiyor bu da videonun yukarıda kalmasına neden oluyor. İşte şirketin test ettiği yeni özellik bunu çözüyor. YouTube’un “miniplayer-bar” olarak isimlendirdiği özellik, siz sayfayı aşağıya çektiğiniz zaman videoyu ufak bir bar halinde yukarıda tutuyor. Böylece yorumlara bakılırken video ufak bir pencerede de olsa izlenmeye devam edilebiliyor. Henüz çok ufak bir kitlede test edilebilen özellik, gerçekten güzel duruyor ve neden daha önce gelmedi dedirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube PiP modunu da test ediyor

Geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla Google ,masaüstü tarafında PiP modunu test ediyor. Yine çok ufak bir kitlede görülen özellik, kişilerin videoları ufak bir pencere haline getirmesine imkan tanıyor. Bu pencere sayfanın istenilen yerine koyulabiliyor ve böylece video izlenirken sayfada gezilebiliyor. Hem Chrome hem de Safari üzerinde çalıştığı belirtilen PiP modu, videoların bu ufak pencerede kontrol edilmesine de imkan tanıyor. Gördüğümüz kadarıyla ufak pencerede de olsa video ileriye alınabiliyor, durdurulabiliyor ya da kolayca geçilebiliyor.

İlgili Video