reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Exynos 9610

Dikkat çeken detaylarıyla orta seviyeyi canlandıracak yeni Samsung Exynos 9610 ve tüm özellikleri

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, kısa süre önce yeni mobil işlemcisi Exynos 9610‘u tanıttı. Orta seviye cihazları hedefleyen işlemci, dikkat çeken özellikleri beraberinde getiriyor.

Exynos 7 serisinin en yeni üyesi Samsung Exynos 9610, 7885’in üzerine geliyor. Şirketin 10 nanometre FinFET üretim sürecinden çıkan işlemci, 4 adet 2.3 GHz Cortex A73 ve 4 adet 1.6 GHz Cortex A53 çekirdeği üzerine kuruluyor. Bünyesinde ikinci jenerasyon Bifrost tabanlı ARM Mali-G72 grafik birimi yer alan mobil işlemci, derin öğrenme ve yapay zeka teknolojileri üzerine kuruluyor. Bu sayede görüntü işleme ve yavaş çekim video (Full HD 480 fps) konusunda öne çıkan Exynos 9610, 4K çözünürlükte 120 fps video çekimlere de izin veriyor. Orta seviye modeller için harika görünen bu detaylara ek olarak güvenlik konusunda da ciddi iyileştirmeler var. Sistem dahili nöral sistemleriyle gelişmiş bir yüz tanıma sistemi ortaya koyuyor. Burada örneğin kişilerin yüzü tam olarak kameraya bakmadığı zaman da algılama yapılabiliyor. Ayrıca şapka gibi aksesuarlar da yüz tanıma sistemini engellemiyor. Yapay zeka sayesinde tek kameradan arkası bulanık fotoğrafların önünü aralayan işlemci, güncel tüm bağlantı teknolojilerini de destekliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Exynos 9610 ile yüksek oynuyor

Geliştirilen yeni mobil işlemci kağıt üzerinde oldukça iyi duruyor. Özellikle güvenlik ve multimedya üzerine odaklanan işlemci, yılın ikinci yarısında seri üretime giriyor. Bu işlemcinin Galaxy A8 (2018)’in yerini alacak modele de güç vereceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Dikkat çeken tasarımıyla Galaxy A8 (2018) ailesi