reklamı kapat

POPÜLER

youtube

YouTube için iOS ve Web tarafında kullanıma çıkan yeni özellik

Dünyanın açık ara en büyük video platformu YouTube, iOS ve Web tarafında kullanışlı görünen yeni bir özellik kullanıma sunmaya başladı.

YouTube sürekli olarak gelişmeyi sürdürüyor. Platform şimdi ise iOS ve Web tarafında sunulan yeni özelliği aracılığıyla ana sayfaya özel konu filtreleri koyuyor. Daha önce sadece Android tarafında yer alan bu özellik sayesinde kişiler, ana sayfalarında spesifik olarak seçtikleri konular üzerinden öneri videoları alabiliyor. Bu da gerçekten oldukça kullanışlı görünüyor. Buradaki önerileri kişisel izleme geçmişine göre özelleştiren firma, özelliği şimdilik sadece Fransızca, Portekizce ve İspanyolca dillerinde sunuyor. Yakında Türkçe dahil diğer dillerde de kullanıma çıkacağı aktarılan özellik, YouTube içindeki keşif sürecini çok daha efektif hale getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube için yakında TikTok benzeri Shorts özelliği geliyor

Kullanıcıların TikTok benzeri kısa videolar atmasına ve bu videolarda YouTube’un hazır müziklerini kullanmasına imkan tanıyacak Shorts özelliği, yıl sonunda kullanıma çıkacak ancak ortaya çıktığı kadarıyla firma özelliği şimdiden bazı kullanıcılarda aktif olarak test ediyor. Yıl sonuna kalmayacak gibi duran bu yeni özellik, şimdilik direkt olarak video penceresinin altındaki öneri kısmında kendisini gösteriyor. Ana ekranda da yer alacağı düşünülen Shorts videoları, ilginç olarak YouTube’daki “Hikayeler” ile bir arada sunuluyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun dikkat çeken 1 Nisan şakası