reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Skyline GT-R R34

Nissan Skyline GT-R R34 efsanesini açılır far tasarımıyla birleştiren proje

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Nissan Skyline GT-R R34 projesi, meraklılarına “keşke gerçek olsa” dedirtecek potansiyele sahip.

R34 jenerasyon Nissan Skyline GT-R pek çok otomobil tutkunu için gelmiş geçmiş en özel modeller arasında. Hızlı ve Öfkeli serisinde Paul Walker ile özdeşleşmesiyle birlikte kendisinden haberdar olmayanları bile etkilemeyi başaran bu özel isim, bugün hala bazılarımız için bir arzu nesnesi niteliğinde. Tasarımcı Khyzyl Saleem ise, bu efsanenin daha önce görülmemiş bir dinamikle hayata geçmesi durumunda nasıl bir kimliğe bürüneceğini düşünerek karşımıza bir projeyle çıkıyor. Mazda Rx-7 ve Lamborghini Diablo başta olmak üzere dahil olduğu her araca kendine has bir hava katan açılabilir far tasarımı, R34 GT-R ile bu özel projede bir araya geliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Skyline GT-R R34 pop-up far tasarımıyla göz kamaştırıyor

İtiraf etmeliyiz ki bugün bile bir gece sürüşünde GT-R görsek, arka stoplarındaki gözlü yapısı sayesinde onu kolaylıkla tanabiliriz. R32’den beri değişmeyen bu dinamikler, şu anda karşımızda duran projede ön yapıyla tamamen bambaşka bir noktaya taşınıyor. 1970’ler ve 80’lerin piyasasında popüler olan açılır farlı arabaların, özellikle kapalı haldeki görüntülerindeki etkileyicilik R34’e de inanılmaz bir hava katıyor. Tasarımcının başarılı çalışması sonucunda gerçekten ayırması bile zor olan bu konsept tasarım çalışmasının unutulmazlar arasında gireceğine hiç şüphe yok. Belki bir gün böyle bir dönüşümü modifikasyon projesi üzerinden gerçek hayatta bile görebiliriz. Kim bilir…

İlginizi çekebilir

Skyline R32 için sonsuz arka stop tasarımı