reklamı kapat

POPÜLER

youtube tiktok shorts

iOS tarafında YouTube, “resim içinde resim” sunmaya başladı

Dünyanın en popüler video ağı konumunda yer alan YouTube, iOS tarafında resim içinde resim özelliğini sunmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda MacRumors‘a özel bir açıklama yapan YouTube yetkilileri, bahsettiğimiz desteğin iOS tarafına geleceğini ancak başta çıkışın sadece ABD merkezli olacağını açıklamıştı. O zaman özellik için ABD özelinde dahi bir tarih verilmemişti.

Şimdi ise özelliği ABD’de kullanıma sunulduğu ortaya çıktı. Özellik şu an sadece YouTube’un “Premium” kullanıcıları için “web / Safari tabanlı” şekilde açılmış durumda. Ancak daha firma özelliğin normal kullanıcılar için aktif edileceğini belirtmişti.

Bu özellik sayesinde YouTube videoları ufak bir hareketli pencere haline getirilebilecek. Böylelikle de video izlerken telefonlarda Safari’de ya da Twitter’da gezme gibi diğer işlemler yapılabilecek.

YouTube’un daha önce resim içinde resim özelliği konusunda bazı adımları olmuştu. Firma özelliği Safari üzerinden sunmuş daha sonra iptal etmişti. Bu sefer atılan son adımın kalıcı olmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son büyük bir Shorts adımı ile ses getirdi

Firma kısa süre önce Shorts özelliği ışığında maalesef Türkiye için açık olmayan 100 milyon dolarlık YouTube Shorts Fonu hazırlandı. Google’ın bu fon için açıklaması şöyleydi:

“Shorts Fonu, YouTube topluluğunun seveceği yaratıcı ve orijinal kısa videolar yayınlayan içerik üreticileri ödüllendirmeyi amaçlayan, 100 milyon ABD doları tutarında bir fondur. Her ay binlerce içerik üreticiye ulaşarak fonumuzdan Shorts bonusu almaya hak kazandıklarını bildireceğiz.”

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın