reklamı kapat

POPÜLER

netflix youtube

iOS için YouTube resim içinde resim özelliği sunmaya başlıyor

Dünyanın en popüler video ağı konumunda yer alan YouTube, iOS tarafında resim içinde resim özelliği sunmaya başlıyor. İşte detaylar;

MacRumors‘a özel bir açıklama yapan YouTube yetkilileri, bahsettiğimiz desteğin iOS tarafına geleceğini ancak başta çıkışın sadece ABD merkezli olacağını açıkladı. Özellik diğer kullanıcılar için daha sonra sunulacak ancak burada henüz bir tarih belli değil.

Sevindirici şekilde resim içinde resim özelliğini hem premium hem de normal kullanıcılar için aktif edecek video devi, bu sayede birçok kullanıcısını fazlasıyla memnun edecek.

Bu özellik sayesinde YouTube videoları ufak bir hareketli pencere haline getirilebilecek. Böylelikle de video izlerken telefonlarda Safari’de ya da Twitter’da gezme gibi diğer işlemler yapılabilecek.

YouTube’un daha önce resim içinde resim özelliği konusunda bazı adımları olmuştu. Firma özelliği Safari üzerinden sunmuş daha sonra iptal etmişti. Bu sefer atılan son adımın kalıcı olmasını bekliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube en son tepki çeken bir reklam adımı atmıştı

Yapılan yeni değişiklik ile artık içerik üretici seçmese dahi tüm videolarda reklam gösteriliyor. Konu hakkında YouTube’dan yapılan açıklamada, “YouTube, platformdaki tüm içerikten para kazanma hakkına sahiptir ve reklamlar, YouTube İş Ortağı Programı’nın parçası olmayan kanalların videolarında gösterilebilir” ibaresi yer alıyor.

Buradan YouTube İş Ortağı Programı kapsamında olmayan kişilerin videolarından elde edilen reklam gelirinin, içerik üretici ile paylaşılmayacağı anlaşılıyor. Bu da oldukça kötü görünüyor ve tepki çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın