reklamı kapat

POPÜLER

YouTube LOG Tasarım

YouTube için “resim içinde resim” desteği iOS’a gelmeye başladı

Dünyanın en büyük video platformlarından YouTube, iOS tarafında resim içinde resim desteğini sunmaya başladı.

YouTube, iOS uygulamasında “Premium” yani ücretli aboneler için resim içinde resim desteğini uzun zamandır açık olarak test ediyordu. Bu özellik sayesinde kişiler video izlerken telefonlarında / tabletlerinde başka şeyler yapabiliyor çünkü video ufak bir pencere halinde oynatılmaya devam ediyor. İşte bu özellik için bugün bir açıklama yapan firma, İngilizce adı üzerinden kısaca PiP olarak geçen özelliğin kullanıma sunulmaya başlandığını belirtti. Bu yakında herkese gelecek özellik sadece iOS 15 ve üstü cihazlarda çalışıyor ve ABD dışında Premium abonelik gerektiriyor. PiP desteği Android tarafında uzun zamandır yer alıyor ve kullanılabiliyor.

Alandaki liderliğini korumayı sürdüren YouTube, mobilde uzun zamandır devasa değişiklikler yapmıyor, genel kullanıcı alışkanlarını bozmamaya büyük önem arz ediyor. PiP ile birçok kişiyi memnun eden firma, Premium imkanları arasında arka planda oynatma da sunuyor. Bu özellik müzik ve videoların diğer uygulamaları açtığınızda veya mobil cihazınızın ekranını kapattığınızda bile arka planda oynatılmaya devam etmesini sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

YouTube Premium Türkiye’de aylık 16,99 TL‘ye alınabiliyor. Paketin Türkiye’deki yıllık ücreti ise 169,99 TL seviyesinde bulunuyor. Premium paketinin en önemli özellikleri arasında reklamları kaldırması yer alıyor. Bu sistem reklamların kaldırılması içerik üreticilerin gelirlerini etkilemiyor. Çünkü firma Premium izlenme özelinde ödeme yapıyor.

YouTube yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın