reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Cayenne

Porsche Cayenne ailesinin yeni üyesinden tanıtım öncesinde hız rekoru

Turbo versiyonunun temeli üzerine geliştirilen Porsche Cayenne Performance, tanıtımı öncesinde Yeşil Cehennem’de rekor kırdı.

Önümüzdeki günlerde Porsche Cayenne SUV model ailesine dahil olacak ve serinin yeni performans modeli olacak Performans Cayenne, potansiyelini Nürburgring’de sergiledi. Test pilotu Lars Kern’in kullandığı ve henüz lansmanı gerçekleştirilmediği için kamufle edilmiş olarak piste çıkan “Performans Cayenne”, efsanevi Nürburgring Nordschleife’de 20.832 kilometrelik bir tam turu sadece 7:38.925 dakikada tamamladı. Nürburgring GmbH’nin resmi sıralamasına giren tur süresi, noter tarafından da onaylanarak ‘SUV, arazi aracı’ kategorisinde yeni bir rekor olarak kayıtlara geçti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Cayenne Performance sürüş yetenekleriyle öne çıkacak

Cayenne modelinin geliştirilmesi sırasında, mükemmel arazi performansına odaklandıklarını söyleyen Cayenne Ürün Grubu Başkan Yarımcısı Stefan Weckbach; “Rekor kıran modelimiz, maksimum dikey ve yanal dinamikler için daha sistematik olarak tasarlanmış olsa da, Cayenne Turbo Coupé modelini temel alıyor. Nordschleife’deki rekor süresi, yeni performans SUV modelimizin dinamik yeteneklerini doğruluyor. Dahası, aynı zamanda yüksek derecede sürüş konforu ve günlük kullanım sağlayan tipik Cayenne, her alanda başarılı bir otomobil.” ifadelerine yer verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Rekor sahibi Cayenne, bir yarış koltuğu ve güvenlik kafesiyle donatıldı. Rekoru tescil eden noter ayrıca, hafif kamufle edilmiş SUV modelin seri üretim durumunu ve kısa bir süre sonra dünya prömiyerini yapacağını da doğruladı. Rekor tur için kullanılan performans lastikleriyse, yeni Cayenne modeli için özel olarak geliştirilen ve standart olarak sunulacak 22 inç Pirelli P Zero Corsas.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın