reklamı kapat

POPÜLER

Porsche

Porsche’den müzik deneyimini özelleştirecek yenilik: Soundtrack My Life

Porsche, otomobillerinde sunduğu müzik deneyimini farklı bir boyut taşıyor. Paylaşılan bilgilere göre Porsche, kullanıcıların sürüşlerine özel müzik çalan prototip bir sistem geliştirdi.

Soundtrack My Life adı verilen proje otomobilin ivmelenmesine, hızına ve merkezkaç kuvvetine bağlı olarak müziğin yoğunluğunu artıracak. Oyun deneyimlerine benzer bir deneyimin sunulacağı belirtilen sistemin sadece çevrim için müzik servisleriyle uyumlu olmadığı belirtiliyor. Çalma listeleri haricinde müziklerle de uyumlu şekilde çalıştığı ifade edilen özelliğin çeşitli algoritmalardan yararlanacağı dile getiriliyor. Kullanıcıların diledikleri müzik tarzını seçmesinin ardından sistemini otomatik olarak müzik çalmaya başladığı söyleniyor. Porsche Digital’dan Norman Friedenberger konuyla ilgili açıklamada da bulundu. Otomobillerin ne kadar hızlı sürüldüğünün, nasıl hızlandığının veya yavaşladığının sistemi etkileyeceğini söyleyen Friedenberger, yavaşlama veya durma durumunda müziğin de buna bağlı olarak yavaşlayacağını dile getirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche, Soundtrack My Life özelliğini ne zaman kullanıma sunacak?

Porsche sürücülerine yeni müzikler dinleme fırsatı sunacak hizmetin uzun süreli dinleme deneyimine de imkan tanıması bekleniyor. Şu anda geliştirilme aşamasında olan servisin kullanıma sunulup sunulmayacağı ise belirsizliğini koruyor. Servisin testleri başarılı tamamlaması ardından kullanıma sunulabileceğini söyleyebiliriz. Haberin girişinden konuyla ilgili videoyu izleyebilirsiniz.