reklamı kapat

POPÜLER

Porsche Cayenne Turbo GT
Porsche Cayenne Turbo GT
Porsche Cayenne Turbo GT

Nürburgring’de rekor kıran 640 beygirlik SUV: Porsche Cayenne Turbo GT [Video]

Porsche, Cayenne ailesinin sportif üyesini otomobil tutkunlarının beğenisine sundu. 640 beygir güç üreten 4 litre hacimli turbo V8 motoruyla dikkat çeken Porsche Cayenne Turbo GT, Nürburgring Nordschleife‘de 7:38.9 dakikalık dereceyle rekor da kırmış durumda.

Cayenne Turbo Coupe‘den 90 beygir daha fazla güce ve 80 Nm farkla 850 Nm maksimum tork değerine sahip Cayenne Turbo GT, saatte 100 kilometre hıza 3,3 saniyede ulaşabiliyor. Yeni SUV modelinin sahip olduğu maksimum hız ise saatte 300 kilometre.

Daha sportif hatlara sahip olan modelde dört kişilik oturma kapasitesi bulunuyor. Cayenne Turbo GT, standart olarak sunulan tüm şasi sistemleri ve bu model için özel olarak geliştirilmiş performans lastikleriyle göze çarpıyor. Güç aktarma organları ve şasi aynı zamanda Cayenne Turbo GT için özel olarak tasarlanmış bir yapıya sahip. Bu sayede yarış pisti kabiliyetine sahip bir kimliğe de bürünüyor. Cayenne Turbo Coupe ile karşılaştırıldığında, Turbo GT 17 mm kadar daha alçak. Buna bağlı olarak, hem pasif şasi bileşenleri hem de aktif kontrol sistemleri yeniden tasarlanmış, kullanım ve performans için optimize edilmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche Cayenne Turbo GT modelinin Türkiye fiyatı açıklandı mı?

Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) aktif yalpa stabilizasyon sistemi artık performans odaklı kontrol yazılımı ile çalışıyor. Cayenne Turbo GT’nin çift turbo motoru şu anda Porsche’nin en güçlü sekiz silindirli motoru olarak öne çıkıyor. İsteğe bağlı olarak yeni Arctic Grey (Arktik Gri) renginde boya ile temin edilebilen Cayenne Turbo GT, Apple CarPlay ve Android Autio ile de uyumlu. Önde sekiz yönlü spor koltuklar ve ikili spor arka koltuk sistemi standart olarak sunuluyor. Otomobilin Türkiye’dek satışa sunulacağı tarih ve fiyat ise henüz açıklanmadı.

İlgili video

Yeni Porsche Cayenne Turbo GT ile tanışın