reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Facebook Türk

Elon Musk’a şirketlerinin Facebook sayfalarını sildiren bir Türk çıktı

Facebook‘un gündemden düşmediği Cambridge Analytica skandalı sonrasında “Facebook’u Sil” isimli bir kampanya başlatıldı. Kampanyadan haberi olmayan Tesla ve SpaceX CEO Elon Musk’a bu bilgiyi bir Türk verdi.

Hatırlarsınız dün akşam Elon Musk, milyonlarca takipçiye sahip Tesla ve SpaceX‘in Facebook hesaplarını kapattı. Musk’ı bu konuda harekete geçirten isim ise “@serdarprofile” isimli birisi oldu. İlginç olarak dünyaca ünlü CEO’ya “Adamsan SpaceX’in Facebook hesabını silersin” mesajını atan kullanıcı, ilginç olarak olumlu bir yanıt aldı ve hesaplar dakikalar içerisinde ortadan kaldırıldı. Burada hesapların silinmediği sadece gizlediği söylenirken, biliyorsunuz Musk Instagram hesabını ise kapatmayacağını belirtti. Dün yaptığı açıklamada platform üzerinden reklam yapmadıklarını belirten ve bu yüzden “umrumda değil” diyen Elon Musk, bu adımıyla halen oldukça konuşuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook ve Cambridge Analytica skandalı

Tekrardan hatırlamak adına skandalın merkezinde Cambridge Analytica‘nin 50 milyondan fazla kişinin kişisel bilgilerine habersiz olarak ulaşması yer alıyor. Bu verileri kullanarak Amerika Birleşik Devletleri seçimlerinde özelleştirilmiş propaganda çalışmaları yapıldığı belirtiliyor ve olayın nasıl devam edeceği büyük merak uyandırıyor. Konu hakkında özür dileyen CEO Mark Zuckerberg, henüz tatmin edici bir adım atmıyor. Kişilerin benzer sızıntılardan korunmak adına ya Facebook’u tamamen silmesi ya da “Platform” sistemini kapatması öneriliyor. Bu arada Musk’ın adımı sonrası silme kampanyası çok ciddi oranda yayılıyor.

İlgili Video

SpaceX’in en büyük projesi