reklamı kapat

POPÜLER

İlk modeliyle rekor talep gören Lynk & Co, Volvo altyapısıyla geliştirdiği ikinci modelinden detaylar paylaştı

Üç gün sonra düzenlenecek global bir etkinlikle gizem perdesinden sıyrılacak olan Lynk & Co 02, genel itibarıyla 01 ile benzerlik gösterecek.

Volvo ve Geely‘nin bir araya gelerek oluşumunu gerçekleştirdiği Lynk & Co‘nun ilk modeli 01 ile tanışmamızın üzerinden yaklaşık 1,5 yıl geçti. SUV sınıfındaki bu modelin ardından 03 ile binek sınıfa da giriş yapan marka, aralık ayı itibarıyla sipariş sürecini başlattığı 01 ile rekor talep görmüş ve beklentilerin de üzerinde bir ilgiyle karşılaşmıştı. 2018 ile birlikte ürün gamına ekleyeceği üçüncü modelinin tanıtımını 26 mart Pazartesi günü gerçekleştireceğini duyuran şirket, resmi açıklamayla birlikte 02 isimli SUV’un ilk ipucu görsellerini de karşımıza çıkarttı. Sedan versiyon öncesinde satışa sunulması beklenen modelde yine Volvo’nun teknik izlerini görecek olmamız, kullanıcıların ilgisini doğrudan etkileyecek temel etmenler arasına girecek.


01’in altında konumlanacak

Hollanda’nın başkenti Amsterdam‘da düzenleneceği açıklanan tanıtım etkinliği öncesine üç karelik görseller eşliğinde karşımıza çıkan Lynk & Co 02, Volvo’nun CMA platformu üzerine geliştiriliyor. Motor seçenekleri olarak kardeşiyle benzer opsiyonlara sahip olması beklenen modelde 177 beygir güç üreten 1,5 litre üç silindir ve 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik makineler halihazırda masada görünmekte. Plug-in hybrid yapıda elektrik sistemiyle desteklenen bu motorlara önümüzdeki süreçte tamamen elektrikli versiyon da dahil olacak. Yerel basına göre 4.448 milimetre uzunluk, 1.890 milimetre genişlik, 1.528 milimetre yükseklik ve 2.702 milimetre aks mesafesi değerleriyle sahip olacağı söylenen 02, ebatsal olarak 01’in bir adım gerisinde konumlanacak. Avrupa pazarına önümüzdeki yıl içerisinde sunulması beklenen modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz