reklamı kapat

POPÜLER

Dedikodular gerçek oldu; karşınızda Volkswagen Atlas Tanoak ile beklenmedik pickup hamlesi

İki gün önce dile getirilen iddiaları bugün doğrular nitelikte tanıtılan Volkswagen Atlas Tanoak, gelen tepkilerle doğru orantılı olarak kısa vadede ürün gamına dahil olabilir.

Bugün kapılarını açan New York Otomobil Fuarı ile birlikte gün içerisinde sizlerle paylaştığımız Atlas Cross konseptinin tanıtımını gerçekleştiren Volkswagen, modelin sinyallerini resmi kaynakları üzerinden vermişti. Lakin iki gün öncesinde ortaya atılan ve yine LOG.com.tr üzerinden duyurusunu yaptığımız bir iddia fuarı bekleyenlerin heyecanlanmasına neden oldu. Marka içerisinden sızdığı söylenen bir bilgi üzerinden ortaya atılan bu iddia, Volkswagen’in Atlas tabanlı yepyeni bir pickup projesini New York’ta tanıtacağına işaret ediyordu. Nitekim değerlendirmesini yaptığımız bu haber şu anda gördüğümüz gibi resmen gerçek oldu. Volkswagen Atlas Tanoak adıyla tanıtımı gerçekleştirilen konsept projede, gün içerisindeki Cross konseptinin benzeri özelliklerini kullanıldığı da gözlerden kaçmadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tasarım – Donanım

Volkswagen’in diğer modellerinden bildiğimiz MQB platformunu ilk kez bir pickup modeliyle bir araya getirdiği Atlas Tanoak, aynı zamanda yine bu platform üzerine inşa edilmiş en büyük araç konumunda. Uzunluğu ve genel ebatlarıyla 7 kişilik Atlas‘tan bile daha yüksek rakamlara sahip olan model, ilk adımda sunulacağı Amerika pazarında ortanca sınıfta yer alacak. Kabin bölümü de bu genişlik ve uzunluktan nasibini alan konsepte ATV ve motosiklet gibi araçlar rahatlıkla taşınabiliyor. Tasarım kısmında Cross projesinde olduğu gibi logo ve ızgarası ışıklandırmalı olan pikcup, bundan farklı olarak tampon bölümünde de LED ışıklandırmalar barındırıyor. Volkswagen’in tercih ettiği jantların boyutu ise 20 inç. İçerisinde yine yeni Touareg’de gördüğümüz dijital ekran teknolojisini barındıran konseptte, bu ekranların büyüklüğü ve kalitesi premium segmentteki araçları aratmayacak seviyelerde.

Motor

Kaputunun altında yine diğer modellerden tanıdık olan 3,6 litre hacimli V6 makineyle gelen Atlas Tanoak’ta 8 ileri değerli otomatik şanzıman ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sisteminin kombinasyonu yer almakta. Resmi kaynaklardan gelen bilgilere göre model 0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 8,5 saniyede tamamlarken toplamda 276 beygirlik güç ve 360 Nm‘lik tork değerleriyle yollara çıkıyor. Şimdilik seri üretime geçiş süreciyle ilgili detayların verilmekten kaçınıldığı projeyle ilgili görüşlerinizi bizlere yorum olarak iletebilirsiniz.