reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Atlas Tanoak

Volkswagen cephesinden pickup projesi Atlas Tanoak’ın geleceğiyle ilgili açıklamalar

Volkswagen Atlas Tanoak için yaklaşık iki yıl süre gelen üretime geçiş süreci tartışmaları ilk ağızdan yapılan resmi açıklamayla başka bir boyuta taşınıyor.

Mart 2018’de yapılan ilk gösterimiyle birlikte büyük bir şaşkınlık yaratan Volkswagen Atlas Tanoak, markasının pickup dünyasındaki belki de en heyecanlandırıcı hamlesiydi. Özellikle tasarım nitelikleri üzerinden kullanıcılardan ciddi oranda olumlu geri dönüş alan pickup modelinin seri üretime geçip geçmeyeceği ise tam bir yılan hikayesine döndü. Grup içerisindeki diğer markalarda olduğu gibi bizzat Volkswagen’in de yatırımlarını tamamen elektriğe kaydırması, Atlas Tanoak’ı bugün hala aynı şekilde değerlendirmemizdeki önemli etkenlerde. Daha çok Amerika merkezli olarak düşünüldüğünü bildiğimiz modelle ilgili uzun süre sonra ilk kez bir açıklama geldi. Ürün ve Pazarlama Sorumlusu Hein Schafer tarafından yapılan açıklamalarda, projenin hayata geçirilmeyeceği de ihtimal olarak kesinlik kazandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Atlas Tanoak için tek çıkış elektrik

Üretime geçmesi halinde Honda Ridgeline olmak üzere Amerika pazarındaki hafif pickup pazarında yarışması beklenen modelin, satış adetleri bazında çok bir beklenti yaratmaması son açıklamadaki dikkat çeken noktalar arasında. Ridgeline için bile ciddi olarak nitelendirilebilecek bir pazar olmadığını ifade eden Schafer, Atlas Tanoak’ın üretime geçirilmesi için ciddi bir yatırım gerektiğini vurguladı. Kasım 2018‘de tanıtımı gerçekleştirilen bir diğer konsept pickup modeli Tarok için de benzer ifadeleri kullanan yönetici, bu iki modelin üretim noktasındaki tek şansının tam elektrikli bir pickup olarak hayata geçmelerine bağladı. Son dönemlerde Amerika pazarında ciddi bir ivmelenme gösteren elektrikli pickup pazarı, Volkswagen’in de güncel yatırımları düşünüldüğünde Tanoak için en gerçekçi seçenek gibi görünüyor. Şimdilik resmi planlamada göremediğimiz modelin geleceğini süreç gösterecek.

İlginizi çekebilir

Volkswagen mobil şarj robotu