reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tanoak

Volkswagen’in ilgiyle karşılanan pickup hamlesi Atlas Tanoak’ın keyifli oluşum sürecine konuk olun

Yaklaşık iki hafta önce tanıtı gerçekleştirilen Volkswagen Atlas Tanoak’ın elektronik ortamda somut bir modele dönüşme macerası keyifli kareler üzerinden ortaya çıktı.

Volkswagen’in geçtiğimiz ay New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirdiği sürpriz hamlesi Atlas Tanoak, organizasyonun en çok ilgi gören modelleri arasındaydı. Fuarın açılış gününe kadar büyük bir gizlilikle yürütülen tanıtım sürecinin ardından marka yetkililerinin açıklamadığı en büyük cevap, aracın üretime geçirilip geçirilmeyeceği üzerineydi. Gelecek geri dönüşlere göre planlaması yapılacak olan Tanoak ile ilgili soru işaretleri devam ederken, Volkswagen resmi kaynakları konsept projenin hayata geçirilme süreciyle ilgili keyifli bir paylaşımda bulundu. Elektronik ortamda başlayan doğuş sürecinin modellemeye kadar uzanan ayaklarını geniş kapsamlı bir fotoğraf galerisiyle sunan marka, açıkçası üretim bandı için meraklılarının umutlarını yeşertti.

Ailesinin en büyüğü olarak tasarlandı

Volkswagen’in diğer modellerinden bildiğimiz MQB platformunu ilk kez bir pickup modeliyle bir araya getirdiği Atlas Tanoak, bu platform üzerine inşa edilmiş en büyük araç rozetiyle tanıtılmıştı. Uzunluğu ve genel ebatlarıyla 7 kişilik Atlas‘tan bile daha yüksek olan model bu sayede Amerika pazarında çok ciddi bir potansiyele sahip. Kaputunun altında yine diğer modellerden tanıdık olan 3,6 litre hacimli V6 makineyle gelen Atlas Tanoak’ta 8 ileri değerli otomatik şanzıman ve 4Motion dört tekerlekten çekiş sisteminin kombinasyonu yer almakta. 0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 8,5 saniyede tamamlayan Atlas Tanoak, konsept versiyonuyla toplamda 276 beygirlik güç ve 360 Nm‘lik tork değerleriyle yollara çıkıyor. Bu yıl içerisinde kesinleşmesini beklediğimiz üretim süreciyle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.