reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Ailenin en yenisi sızdı; işte seri üretim versiyonuyla Volkswagen Atlas Cross

Önümüzdeki yıldan itibaren satışa sunulacak olan Volkswagen Atlas Cross, Amerika pazarında markasının yeni kozu olarak asfalta inecek.

Volkswagen’in Amerika pazarındaki önemli isimlerle rekabet edebilmesi adına yepyeni bir model olarak hayata geçirdiği Atlas, kısa sürede pazarda geri dönüş almaya başladı. Kullanıcı odaklı geri dönüşlerin ardından üretim planlamasını yeniden çeşitlendirmeye devam eden marka geride bıraktığımız mart ayında Atlas seçeneklerine daha kompakt bir üyenin ekleneceğine dair ilk işareti verdi. Volkswagen Atlas Cross adıyla konsept bir proje olarak tanıtımı gerçekleştirilen modelde kullandığı tasarım detaylarıyla yine ilginin fazlasıyla yakalandığını gördük. Bu modelle ilgili seri üretim hamlesinin ne zaman yapılabileceğine dair beklentilerin oluştuğu bu süreçte artık beklememiz için bir sebep kalmadı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Detaylardaki farklar

Ortaya çıkan sızıntı görsellerine baktığımızda Volkswagen Cross’un seri üretime geçiş sürecine hatırı sayılır farklar taşındığını görebiliyoruz. Konsept versiyonundaki ışıklandırma detaylarının büyük oranda değiştiğini gördüğümüz otomobilde, halihazırda satışta olan Atlas’ın çizgilerinin hakim olduğunu da söyleyebiliriz. Arka taraftaki stop lamba tasarımında da kendisini fazlasıyla hissettiren bu değişim tanıtımın gerçekleşmesiyle birlikte resmiyete kavuşacak. Uzak Doğu merkezli gelen bilgilere göre Atlas Cross; 4.905 milimetre uzunluk, 1. 719 milimetre yükseklik ve 2.980 aks mesafesi değerleriyle satışa sunulacak. Kaputun altındaysa bizleri 2.0 ve 2,5 litrelik benzinli motorlar bekliyor.

İlginizi çekebilir

Volkswagen Atlas Tanoak