reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X
iPhone X
iPhone X

iPhone X’daki Face ID ile ilgili önemli gelişme

Geçtiğimiz hafta paylaşığımız bir haberde iPhone X’da kullanıcıların en çok beğendiği özelliklerin başında Face ID’nin olduğunu söylemiştik. Bilindiği üzere Apple, iPhone X’la birlikte parmak izi sensörünü kaldırmış ve yüz tanıma teknolojisi Face ID’ye geçiş yapmıştı. Parmak izi sensörünün yerini alan Face ID, Apple açısından güvenlikte yeni bir dönemi başlatmıştı.

Düşük ışıkta dahi sorunsuz çalışabilen Face ID ile ilgili yeni bir haber ortaya çıktı. Face ID, telefonunuzdaki kilidi açma haricinde kullanıcıların App Store veya iTunes Store üzerinden satın aldıkları işlem için de kullanılabiliyor. Paylaşılan son bilgilere göre Face ID, aile satın alımları için kullanılamıyor. iPhone X kullanıcılar App Store veya iTunes Store üzerinden yapılan işlemlerde  aile satın alımı onayı için her seferinde şifre girilmesi gerektiğini belirtiyor. Muhtemelen ailelerine benzeyen bir çocuğun Face ID ile alışveriş çılgınlığı yapmasından ötürü Apple’ın buna izin vermediği belirtiliyor. Bu arada altını çizmekte yarar var. Parmak izi sensörüne sahip iPhone modellerinde aile satım alımları Touch ID teknolojisiyle gerçekleşiyor.

iPhone X Super Retina ekranıyla fark yaratıyor

9,7 inçlik iPad Pro modeliyle hayatımıza giren True Tone ekran teknolojisi de yeni iPhone modelinde kullanılıyor. Bu teknoloji sayesinde iPhone X ekran rengini ve yoğunluğunu çevredeki ışığa göre otomatik olarak ayarlayabiliyor. Bunun için ortam ışığı sensörlerinden yararlanan telefon, böylece gözlerinizi yormadan doğal ve rahat bir his sağlıyor. Telefon sanki bir kağıda bakıyormuş hissi sağlıyor. IP67 sertifikası sayesinde 1 metre su altında 30 dakika boyunca çalışabilen iPhone X, su haricinde toza karşı da dayanıklı. Arka kısmında yer alan cam malzeme sayesinde kablosuz şarja da destek veren iPhone X, kullanıcıların telefonlarını hızlı bir şekilde şarj edebilmesine imkan tanıyor. iPhone X hakkındaki tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

VİDEO