reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone X

iPhone X’un en çok beğenilen özelliği sektörel bir değişime işaret ediyor

Teknoloji devi Apple‘ın yeni telefonu iPhone X, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Ancak Strategy Analytics tarafından yapılan araştırmaya göre kullanıcılar en çok yüz tanıma özelliğini beğeniyor.

Şirketin kullanıcılar arasında yaptığı araştırmacının sonucuna göre iPhone X‘in en çok Face ID özelliği beğeniliyor. Face ID, Apple’ın ilk olarak iPhone X ile hayatımıza soktuğu bir teknoloji. Telefonun üst çıkıntısında yer alan TrueDepth kamera sistemiyle çalışan altyapı, Touch ID‘den daha güvenli olarak lanse ediliyor. Yüzünüze yansıttığı 30 binin üzerinde görünmez noktayı analiz ederek en ince detaylarıyla bir derinlik haritası oluşturan teknoloji, böylece kolay kolay geçilemiyor. En başta Touch ID‘nin yerini alamayacağı ve onun kadar kullanışlı olmadığı söylenen sistem, parmak izini unutturmuş görünüyor. Yapılan denemelerde çok hızlı çalıştığı görülen Face ID sistem, kişiler alıştıkça daha kullanışlı hale geliyor.

iPhone X
Apple iPhone X

iPhone X sektörel bir değişimin habercisi

Apple‘ın yeni telefonun kurduğu bu yeni yüz tanıma altyapısının başarısı, herkesin dikkatini çekiyor. Başta Huawei olmak üzere birçok üretici kendi yüz tanıma sistemini geliştiriyor. Yani bir kez daha akıllı telefon sektörüne yön vermeyi başaran Apple, biliyorsunuz bunu her zaman yapamıyor. Kullanıcılar ayrıca Face ID’ye ek olarak Animoji altyapısını da çok sevdiklerini belirtiyor.

İlgili Video