reklamı kapat

POPÜLER

BMW

BMW, genel merkezini geleceğe dönüştürdü [Video]

Almanya‘nın ve dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden BMW, elektrikli otomobil konusunda öncü isimler arasında yer alıyor. 2017’de tüketicilere tam 100 binden fazla araç teslim eden şirket, bunu kutlamak için ilginç bir projeye imza atmış durumda.

Sadece 2017‘de dünya geneline 100 binden fazla araç göndermek gerçekten büyük bir başarı olarak görülüyor. Bunu bir kilometre taşı olarak nitelendiren BMW, Münih’de yer alan “Four Cylinder” merkezini dev bir pil haline getirdi. Bunu özel bir dış aydınlatma sistemi ile gerçekleştiren firma, geleceği ne kadar benimsediğini gözler önüne seriyor. Şekli gereği bu pil kurulumuna çok uygun olan efsane bina, aşağıda görebileceğiniz mavi aydınlatması ve “gelecek elektrik” mesajıyla çok dikkat çekici görünüyor.

BMW elektrikli araçlara çok önem veriyor

Büyük üretici hatırlarsınız geçtiğimiz hafta otomobil bataryaları için büyük bir ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Solid Power ile bir araya gelerek katı hal pilleri daha gelişmiş hale getirmek isteyen şirket, teknolojinin ticari hale getirilmesini de amaçlıyor. Lityum-iyon pillerden daha güvenli olduğu belirtilen kat hal piller, benzerlerinden daha yüksek enerji depolayabiliyor. Ayrıca sıvı bataryalardan daha güvenli olarak nitelendirilen, daha uzun süre görev yapabilen ve zorlu şartlara daha dayanıklı olan katı hal piller, Alman üreticinin desteğiyle gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.

Video