reklamı kapat

POPÜLER

iPhone X

OLED ekranlı iPhone X ile ilgili üzücü haber

iPhone X ile ilgili üzücü bir haber ortaya çıktı. The Financial Times’ın aktardığı habere göre iPhone X kullanıcılarının bazıları gelen telefon görüşmelerinde gecikmeler yaşıyor. Apple bu sorunun üzerine MacRumors’a hatayı araştıkdıklarını ifade etti.

Telefonun piyasaya çıktığı günden beri kullanıcıların bu sorunu yaşadığı dile getiriliyor. Paylaşılan bilgilere göre iPhone X’da gelen aramalar normal bir şekilde çalıyor. Ancak ekranda kabul et ve reddet tuşları çalışmıyor. Bu sorunun neredeyse 10 saniye sürdüğü ve kullanıcıların gelen aramaları bu sebepten ötürü kaçırdığı dile getiriliyor.  Sorun yeni iOS 11.2.5 yazılım güncellemesinde düzeltilmiş gibi görünmüyor. Apple’ın büyük bir ihtimalle bu sorunu önümüzdeki ay yayınlaması planlanan iOS 11.3 güncellemesinde çözüme kavuşturması bekleniyor.

iPhone X kamerasıyla ve Face ID teknolojisiyle fark yaratıyor

iPhone’un 10. yıl dönümü için özel olarak geliştirilen telefonda tüm iPhone modellerinde gördüğümüz ana ekran tuşu yer almıyor. Touch ID parmak izi sensörünün yerine Face ID adı verilen yüz tanıma sisteminin tercih edildiği telefon, güvenlikte yeni bir dönemi başlatıyor. Apple’ın belirttiğine göre Face ID sistemi, düşük ışıkta dahi sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Yüzünüzü algılayabilen Face ID, şapka veya gözlük takılması durumunda dahi kullanıcıların yüzlerini algılayabiliyor. Face ID, ön kamera, nokta projektör, kızılötesi kamera gibi özelliklerden yararlanıyor. iPhone X’un Türkiye’deki başlangıç fiyatı ise 6.099 TL.