reklamı kapat

POPÜLER

iOS 14.4.2 iOS 14.5 Siri

iOS 14.2 sonrasında kendisini gösteren ciddi pil sorunu

iOS 14.2 sonrasında kendisini gösteren ciddi bir pil sorunu gündemde yer alıyor. Apple’ın bu sorunu çok kısa süre içerisinde çözmesi gerekiyor.

iOS 14 üzerine gelen ana sürümlerden iOS 14.2, maalesef iPhone modellerine can sıkıcı bir pil problem getirdi. Kullanıcılardan gelen bildirimlere göre yeni sürümde pilin aniden bitmesine neden olan bir sıkıntı bulunuyor. Birçok kişinin yaşadığı bu durum elbette çok kötü çünkü telefonların sadece 30 dakikada yüzde 50’den fazla pil kaybettiği açıklanıyor. Aynı şekilde normal beş dakikalık kullanımda da çok ciddi düşüşler yaşadığını aktaran kişiler bulunuyor. Bu sorunun özellikle iPhone XS, iPhone 7, iPhone 6S ve ilk jenerasyon iPhone SE‘de kendisini gösterdiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Apple’ın bu pil problemini iOS 14.2.2 ya da iOS 14.3 ile ortadan kaldıracağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 14.2 pil sorunu can sıkarken, iOS 14.2.1 ile Apple iPhone 12 Mini’nin ekran sorununu ortadan kaldırmıştı

iPhone 12 Mini biliyorsunuz 5,4 inç bir Super Retina XDR OLED ekran üzerine kuruluyor ve genel olarak ufak telefon isteyenleri pil ömrü iyi olmasa da memnun ediyor. Ancak modeli satın alan kullanıcılar telefonlarının kilit ekranında kaydırma gibi hareketlerde “dokunma hassasiyeti” şikayeti yaşıyordu. Telefonun yine kilit ekranında bazı tuşları bazen tam olarak algılamadığı da söyleniyordu. Apple tarafından bu sorunun donanımsal olmadığı ve bir yazılım güncellemesi ile çözüleceği aktarılmıştı. İşte o güncelleme geçtiğimiz ay içinde gelmişti. Sadece iPhone 12’ler için çıkan güncelleme, aynı zamanda MMS mesaj sorununu da çözüyor ve diğer bulunan bazı hataları gideriyordu.

iPhone 12’lerin resmi tanıtım videoları: