reklamı kapat

POPÜLER

iOS 13
iOS 13

iOS 13 ile gelen ve birçok kişinin canını sıkan şarj özelliği

Geçtiğimiz günlerde indirmeye açılan iOS 13 içerisinde birçok kişinin bilmediği için canını sıkan bir şarj özelliği bulunuyor.

 iOS 13 işletim sistemi biliyorsunuz bünyesinde önemli yenilikler barındırıyor. Performansı artıran, bazı da güzel özellikler ile ses getiren sürümün detayları burada yer alıyor. Genel olarak beğenilen işletim sistemi içerisinde “İyileştirilmiş Pil Şarjı” isimli yeni bir özellik de yer alıyor. Ayarlar – Pil – Pil Sağlığı içerisine getirilen bu özellik, firma tarafından şu şekilde tanımlanıyor: “iPhone, pilin eskime hızını yavaşlatmak için günlük şarj etme rutininizi öğrenir ve telefonunuzu kullanmaya ihtiyacız olana kadar yüzde 80 oranını geçene kadar şarj etmeyi durdurmak için bekleyebilir.” Özetle bu özellik sizin şarj etmek alışkanlıklarınızı öğreniyor ve pili yüzde 100 doluluk sonrasında zorlanmasını önlüyor. Bu kağıt üzerinde güzel duran özellik, bazı kişilerde ise ciddi can sıkıntısı yaratabiliyor. Çünkü insan hayatında her gün aynı şekilde gerçekleşen bir şarj etme rutinini oluşturmak hiç kolay değil. Bu açıdan iOS 13 sonrasında iPhone’umun pili tam olarak dolmuyor şikayetleri artıyor ve bunu çözmek için İyileştirilmiş Pil Şarjı özelliğinin kapatılması gerekiyor. Özelliğin açık bırakılması ise pilin uzun ömürlülüğü adına önemli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 13 hangi cihazlara geldi?

Açıklandığı kadarıyla iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8 Plus, iPhone 8 iPhone 7 Plus, iPhone 7, iPhone 6s Plus, iPhone 6s ve iPhone SE modelleri yeni sürüme geçiş yapabiliyor.

İlginizi Çekebilir

WWDC 2019’da tanıtılan Apple Mac Pro ve monitör modeli