reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPods

900 TL’lik iPhone standı: AirPods [Video]

Apple‘ın Türkiye’de 900 TL fiyat etiketiyle satılan kablosuz kulaklık modeli AirPods, ortaya çıktığı kadarıyla çok ilginç bir amaç için de kullanılabiliyor.

Advertisement

Tidings isimli uygulamanın geliştiricisi Omar Efanek tarafından Twitter’dan paylaşılan bu yöntem, AirPods‘un başka bir amaç için de kullanılabileceğin gösteriyor. Biliyorsunuz kablosuz kulaklığın yanında hem kulaklıkları taşımak hem de şarj etmek için bir kutu geliyor. İşte bu kutu açık şekilde masaya konulduğu zaman güzel bir iPhone standı halini alıyor. Üretilme amacı bu olmadığı için bazı sorunları bulunan ürün, yine de kulaklığı sürekli taşıyanlar için faydalı görünüyor. Telefonları dikey değil yatay konumda tutabilen şarj kutusu, bu kullanım yöntemiyle yüzde ufak bir gülümseme bırakıyor.

Apple AirPods

En pahalı stand: Apple AirPods

Apple’ın bu gelişmiş kulaklık modeli gücünü özel olarak geliştirilmiş Apple W1 çipten alıyor. Optik sensörlerden ve hareket ivmeölçerinden yararlanarak kulağınızda takılı olup olmadığını algılayan kulaklık, Mac sistemlere de bağlanabiliyor. Ses düzeyini ayarlamak, şarkıyı değiştirmek, arama yapmak ve yol tarifi almak için Siri’yi kullanabilen ürün, tek şarjla 5 saat batarya süresi sunabiliyor. Şarj kutusu ile bu süre 24 saate çıkartılabilirken, kutuda 15 dakika şarj 3 saat dinleme anlamına geliyor. Yapısına rağmen sunduğu ses kalitesi beğenilen kulaklık, tasarımıyla eleştirilmesine rağmen ciddi satış rakamlarına ulaşıyor.

Video