reklamı kapat

POPÜLER

MekaMon
MekaMon
MekaMon
MekaMon
MekaMon

Evinizi gerçek bir savaş alanına çeviren AR robot: MekaMon [Video]

Teknolojinin gelişmesiyle oyuncaklar da değişiyor. Bunun en güzel örneklerinden MekaMon, artırılmış gerçeklik altyapısı ile evinizi gerçek bir savaş alanına çeviriyor.

Dört bacaklı bir robot olan MekaMon, özelleştirilebilir bir gövdeyle geliyor. Hareket kabiliyeti oldukça yüksek olan ve hatta takla dahi atabilen robot, artırılmış gerçeklik altyapısını kullanıyor. Yani kişiler evlerinin ortasında ya da bir masada, güçlü robot düşmanlar ile sağlam bir savaşa girişebilir. Akıllı telefonlardan kontrol edilen AR robot, sanal ile gerçeği bir araya da getirebiliyor. Örneğin sanal düşmanların saldırılarından kaçınmak için masa arkasına saklanabiliyor. Tam bolu batarya ile aralıksız bir saat oyun keyfi verebilen ürün, hem iOS hem de Android telefon desteğine sahip. Yakın zamanda daha güçlü hale getirilmesi için eklentileri de satılacak robot, genel olarak oldukça eğlenceli görünüyor.

MekaMon ile yeni nesil oyun keyfi

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunan savaş robotu, 329 euro gibi hiç de ucuz olmayan bir fiyat etiketine sahip. Sunduğu deneyimi aşağıda görebileceğiniz robot, sanal ile gerçek arasında güzel bir denge kuruyor ancak fiyat oldukça yüksek görünüyor. Çocuklar için de biraz ağır görünen süreç, bakalım kitlelere yayılabilecek mi?

Video