reklamı kapat

POPÜLER

Fossil Q Control

Fossil’in ilk sportif akıllı saati: Q Control

Geçtiğimiz ay Q Neely ve Q Jacqueline adını verdiği yeni hibrit saat modellerini kullanıcıların beğenisine sunan Fossil, şimdi de yeni akıllı saati Q Control’ü tanıttı. Fossil’in spor tutkunlarına yönelik geliştirdiği ilk akıllı saat olma özelliğini taşıyan Q Control, Android Wear 2.0 yüklü geliyor.

Android 4.3 ve üzeri işletim sistemi yüklü cihazlar haricinde iPhone’larla da çalışabilen saatte GPS özelliği de mevcut. GPS yardımıyla popüler uygulamalardan Strava ve Google Fit ile uyumlu olan saat, gücünü Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den alıyor. Fossil’in belirttiğine göre saat tam dolu pille, 24 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Pek tabii saatin sıkça kullanılması durumunda bu sürenin azalacağını belirtmekte yarar var.

Spor tutkunlarına göz kırpan akıllı saat: Fossil Q Control

Son zamanlarda karşılaştığımız çoğu giyilebilir cihazda olduğu gibi Fossil’in akıllı saatinde de kalp ritmi sensörü de bulunuyor. Yurt dışında piyasaya sürülen saatin satış fiyatı ise 275 dolar. Akıllı saatin Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı henüz bilinmiyor.