reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’dan Face ID ve AR teknolojisiyle ilgili önemli açıklama

15 Kasım 2017

Apple’ın Donanım Teknolojileri’den Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Johny Srouji, iPhone işlemcileri, Face ID ve AR teknolojisiyle ilgili düşüncelerini aktardı. iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X‘teki yeni A11 Bionic işlemcisi de dahil olmak üzere, silikon ve donanım  teknolojilerinden sorumlu ekibi yöneten Srouji, şirketin şu anda 2020 yılında kullanıma sunulacak işlemci üzerinde çalıştığını aktardı.

Apple’ın farklı işlemci üreticilerinden daha iyi bilgiye sahip olduğunu söyleyen Srouji, diğer işletim sistemleri hakkında bir endişelerinin bulunmadığını belirtti. Srouji, Face ID’nin sektördeki en hızlı ve en güvenli yüz tanıma sistemi olduğunu sözlerine ekledi.

Jony Ive

Apple’ın baş  tasarımcısı Jony Ive’ın OLED ekranlı iPhone X hakkındaki açıklaması

Şirketin baş tasarımcısı Jony Ive da kısa bir süre önce satışa sunulan çerçevesiz OLED ekranlı iPhone Xile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Wallpaper dergisine röportaj veren ünlü tasarımcı, iPhone X’in şu anda sahip olmadığı yetenekleri gelecekte sunacağını belirtmişti. Yazılımın her zaman geliştiğini ifade eden Ive, bu durumun ilgi çekici ve büyüleyici olduğunu söylemişti.