reklamı kapat

POPÜLER

Apple

Apple’ın İngiltere’de ileri teknoloji ürünler geliştiren gizli ekibi

Apple‘ın gölgelerde gizlenen İngiltere’deki mühendis takımı nihayet ortaya çıktı. İngiltere’de tam bir gizlilikle çalışan ekip ileri teknoloji ürünler üzerine yoğunlaşıyor.

Teknoloji devi Apple’ın daha önce lafını geçirmediği, çok becerikli mühendis takımı ortaya çıktı. İngiltere’de yeni nesil iPhone, iPad ve diğer mobil cihazlarda yer alan işlemcilerin gelişiminde de katkısı olan ekip, ilk kez tam olarak basın karşısına çıkarılıyor. Yeni nesil cihazlardaki önemli parçalara, işlemci tasarımlarına imza atan ekip, okul çocuklarıyla buluşup onlara ilham veren tavsiyelerde bulundu. Şirketin bu üst düzey geliştirme merkezinin var olan çalışan sayısını ikiye katlamayı düşündüğü de açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın gizli takımı

Donanım Teknolojileri Başkan Yardımcısı Johny Srouji “İngiltere becerikli silikon mühendislerinin evi konumunda. Ve biz de bu alandaki çalışma merkezimiz burada olduğu için heyecanlıyız. Avrupa’nın dört bir yanından yetenekli mühendisleri bünyemize katıyor ve geniş bir yelpazede tamamlayıcı rollerde onlardan destek alıyoruz. Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarındaki kariyer hedeflerine de ilham kaynağı olmaya gayret gösteriyoruz.” diyor.

Farklı okullardan 20’nin üstünde öğrenciyle buluşan ekip, Apple projeleri hakkında öğrencilere bilgiler vermeyi de ihmal etmiyor. Bu alanda kariyer seçmeyi düşünenleri cesaretlendirecek şekilde İngiltere’nin en iyi mühendisleriyle tanışma imkanı da sunuluyor. Şirketin cihazlarında yer alan işlemcilerin tasarım ve test süreci en az 3 yıl sürüyor. Bu da öğrencilerin ziyaret ettiği bu merkezde yakın ve uzak gelecekte göreceğimiz yeni teknolojilerin denendiği anlamına geliyor. Şirketin İngiltere’de 6 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.