reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Karşınızda Samsung Glasses Lite ve AR Glasses [Video]

Artırılmış ve sanal gerçeklik tarafında Samsung da çalışma gösteriyor. Yapılan sızıntı ile karşımıza Samsung Glasses Lite ve AR Glasses çıkmış durumda.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, bugün gerçekten beklenmedik ilginç bir sızıntı ile gündeme geldi. Çünkü aşağıdaki Tweet’lerde görebileceğiniz videolar ile firmanın alanda Apple, Facebook ve Microsoft gibi isimlere rakip olacak iki büyük gelecek çalışması karşımıza çıktı. Glasses Lite ve AR Glasses isimli bu çalışmaların merkezinde bir gözlük yer alıyor. Glasses Lite direkt olarak kişilerin gözleri önüne devasa bir ekran getiriyor. AR Glasses ile isminde de geçtiği üzere artırılmış gerçeklik tarafına odaklanıyor. Burada gerçekten özellikle AR Glasses dikkat çekiyor ve geleceğin çalışma / yaşam ortamlarını gözler önüne seriyor. Birçok artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik başlığından farklı olarak biraz kalın da olsa her zaman takılabilecek formda olan Samsung çözümleri, henüz tam olarak kesin değil ancak “konsept bir çalışma” olarak geçiyor. Yani bu ürünlerin hemen çıkması şimdilik beklenmiyor.

Samsung Glasses Lite ve AR Glasses dikkat çekerken, Apple Glass için son bildiklerimiz ise şöyle

AR / artırılmış gerçeklik ile VR / sanal gerçeklik temellerini bir potada eritecek (Harmanlanmış Gerçeklik) Apple Glass, 2022’nin ilk çeyreğinde tanıtılacak gibi görünüyor. Bünyesinde tam 8K çözünürlükte iki adet ekran taşıyacak açıklaması yapılan ürün, aktarıldığı kadarıyla göz takip özelliğine de sahip olacak. Dışında bir LiDAR sensör ile birden çok sayıda kameranın olacağını duyduğumuz ürün, şimdilik bir Oculus ürünü gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass, kısa süre önce çıkan başka bir rapora göreyse değiştirilebilir kafa bantlı bir tasarımı benimsiyor. Bünyesinde kameralar ile el hareketlerini takip edeceği de aktarılan Glass, inanılmaz şekilde tam 3 bin dolarlık bir fiyata sahip olacak. Ancak bu fiyatın da henüz netleşmediğini belirtmek gerekiyor. Çünkü 3 bin dolar halen çok ama çok yüksek duruyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor