reklamı kapat

POPÜLER

apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses
apple glasses

Hayranlık uyandıran “Apple Glasses” tasarımı

Apple‘ın artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmaları hızla devam ediyor. Ancak henüz resmi bir gözlük modeli göremedik. Hazırlanan bu konsept ise olabilecek en sade ve etkileyici gözlüğü sunuyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojisi adına yazılım alanında yaptığı çalışmalarla dikkat çeken Apple, iddialara göre bir gözlük modeli üzerinde de çalışıyor. Söz konusu gözlüğü ise henüz görme şansına erişemedik. Ancak “Keşke tasarımı böyle olsa!” dedirten bir çalışmayla baş başayız. Tasarımcı Taeyeon Kim‘im imza attığı gözlük tasarımı hayli şık ve sade çizgiler üzerine yoğunlaşmış, tıpkı firmanın tasarım anlayışında olduğu gibi. Yuvarlak tasarımın tercih edildiği gözlük teknik detaylar düşünülerek biraz kalın tasarlanmış. Görüntüsüne bakınca çok da hafif görünmeyen gözlüğün her iki camında da ekran yer alıyor elbette. Hayli şık görünen gözlüğün Lightning bağlantısı ise sol çerçevenin altına gizlenmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch’tan esinlenen tasarım

Altın, Uzay Grisi, Siyah ve Roze Altın olmak üzere dört farklı renk seçeneği sunan gözlüğün tasarımında ise Apple Watch esintileri hissediliyor. Zira gözlüğün saplarının herhangi bir teknolojik işlevi bulunmadığı gibi basit bir şekilde gövdeden ayrılıp farklı saplarla değiştirilebiliyor. Güçlü mıknatıslarla dengesiz duruşun da önüne geçilmiş oluyor. Böylelikle kişiselleştirilmiş tasarımların önü açılıyor. Açıkçası Apple’ın laboratuvar gözlüğü benzeri tasarımlardan ziyade böyle zarif bir tasarımı tercih etmesini isteriz elbette. Ancak firmanın yeni gözlüğü için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor. Taeyeon Kim’in diğer işlerine buradan bakabilirsiniz.