reklamı kapat

POPÜLER

AirPods

Türkiye’de de satışta olan yeni AirPods parçalarına ayrıldı

Çoğu teknolojik ürünü parçalarına ayıran iFixit, bu kez kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunulan yeni AirPods’u parçalarına ayırdı. Genel olarak ilk modelle aynı parçalara sahip olan yeni AirPods bilindiği üzere kablosuz şarj desteği sunuyor. Şarj kutusuna daha sağlam bir menteşe eklendiği ifade ediliyor. Kutu içindeki devre kartının suya daha dayanıklı olması için yeni bir kaplamayla geldiği konuşuluyor. iFixit, yeni kablosuz kulaklığın tamir edilebilirlik puanının 0 olduğunu söylüyor.

Yeni kullanılan H1 kulaklık çipi sayesinde yeni AirPods, selefinden çok daha hızlı ve stabil bir kablosuz bağlantı vadediyor. Apple, yeni AirPods’un cihazlar arasında 2 kata kadar daha hızlı geçiş yapabildiğinden bahşediyor. Yeni kulaklık telefon görüşmeleri için 1,5 kat daha hızlı bağlantı süresi sunuyor. H1 çip aynı zamanda sesle Siri aktivasyonuna olanak veriyor. Apple’ın iPhone’larında, tabletlerinde ve bilgisayarlarında gördüğümüz bu özellik sayesinde kullanıcılar yeni AirPods’a ”Hey Siri” komutu verdiklerinde şarkıları kablosuz oynatabiliyor. Yeni model aynı zamanda oyun oynarken ses gecikmesini yüzde 30’a kadar azaltıyor. Yeni AirPods, tam dolu pille 5 saate varan dinleme ve 3 saate kadar konuşma süresi vadediyor. Kablosuz şarj kutusu ile beraber yeni ürünle 24 saatten fazla dinleme süresi elde edilebiliyor.

Yeni AirPods Türkiye fiyatı

Yeni AirPods’un başlangıç fiyatı ise 1.099 TL. Kulaklığı kablosuz şarj kutusuyla satın almak isterseniz 1.399 TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

İlgili Video