reklamı kapat

POPÜLER

AirPods Max
AirPods Max
AirPods Max

5.699 TL’lik AirPods Max parçalarına ayrıldı

Apple’ın kısa bir süre önce Türkiye’de de satışa sunduğu AirPods Max parçalarına ayrıldı. iFixit tarafından hızlı bir şekilde mercek altına alınan kulaklık bilindiği üzere yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor.

Türkiye’deki satış fiyatı 5.699 TL olan AirPods Max modeline ilk olarak X-Ray ışınlarıyla bakıldı ve ardından iFixit kulaklığı parçalarına ayırdı. Henüz kulaklığın onarılabilirlik puanıyla ilgili bilgi paylaşmayan iFixit önümüzdeki günlerde bu puanı paylaşacağını belirtiyor.  Kulaklığı açmanın bile fazla çalışma gerektirdiğini belirten iFixit, iki kulaklıkta bulunması gereken iki adet pilin tek bir parçada bulunduğunu söylüyor.  Bu işlemin neden yapıldığına dair bir fikir ise henüz bilinmiyor. Bilindiği üzere AirPods modellerinde pil değişimi yapılamıyor ve kullanıcılar pille ilgili bir sorunla karşı karşıya kaldığında yeni bir kulaklık parçası satın alması gerekiyor. AirPods Max’te ise pilin yetkili servislerde değişeceği ortaya çıksa da bu işlemin zor olacağını söylemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

AirPods Max yüksek fiyatıyla dikkat çekiyor

Aktif gürültü engelleme özelliğine destek veren kulaklık, bünyesinde Apple Watch’lardaki gibi kontrol için bir Digital Crown ve ayrı bir fiziksel tuş taşıyor. Tam dolu pille 20 saate varan pil ömrü performansı vadeden kulaklıkta dinamik EQ özelliği de mevcut. Kulaklığı inceleyenlerin ilk izlenimlerinin ise olumlu olduğunu söyleyelim. Kulaklığın Amerika’daki fiyatı 549 dolar, Türkiye’deki fiyatı 5.699 TL.

İlgili video

Kulaklığın tanıtım videosu