reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG “genişleyebilen telefon” fiyatıyla nefes kesecek

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli ile bu sefer fiyat konusunda gündemde.

LG hep söylediğimiz gibi Wing modeli ile başlattığı Explorer Project kapsamında ilginç telefonlar karşımıza çıkarmak istiyor. İşte bunlardan birisi de 2021’in ilk yarısında raflara çıkacak genişleyebilen ekranlı akıllı telefon olacak. Halen sadece basit bir animasyon ile gösterilen telefonun, aktarıldığı kadarıyla tam 2.359 dolarlık bir satış fiyatı olacak. Telefonun zaten ucuz olması beklenmiyordu ancak bu rakam da gerçekten çok “uçuk” çıktı. Elbette şimdilik yüzde 100 kesin olmayan 2.359 dolarlık rakam, yine de bazı sağlam kaynaklara göre net olarak belirlenmiş durumda. Daha önce duyduğumuz kadarıyla telefonun normalde 6.8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7.4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Burada aşırı bir fark olmasa da telefon ekran alanını genişletebiliyor ve bunu yaparken aktarıldığı kadarıyla katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan isimsiz cihaz, aktarıldığı kadarıyla gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

LG telefon tarafında yeni bir dönüşüm planlıyor

Kaynaklara göre firma artık giriş ve orta seviye telefonları kendisi geliştirmeyecek. Bunun yerine firma yüksek ihtimalle Çin merkezli üreticileriden aldığı telefonlar üzerine kendi markasını yapıştırıp satacak. Bu hamlenin arkasında elbette maliyetleri ciddi oranda düşürmek yer alıyor. LG artık sadece amiral gemisi ve dönen ekranlı Wing gibi özel / farklı cihazlara odaklanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi