reklamı kapat

POPÜLER

LG

LG “genişleyebilen telefon” hakkında çıkan yeni detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli ile bir kez daha gündemde yer alıyor.

LG biliyorsunuz Explorer Project kapsamında ilginç telefonlar karşımıza çıkarmaya devam edecek. İşte bunlardan birisi de 2021’in ilk yarısında raflara çıkacak genişleyebilen ekranlı akıllı telefon olacak. Halen sadece basit bir animasyon ile gösterilen telefonun, yeni bilgilere göre normalde 6.8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7.4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Burada aşırı bir fark olmasa da telefon ekran alanını genişletebiliyor ve bunu yaparken aktarıldığı kadarıyla katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor.

Bu arada firmanın “LG Rainbow” olarak geçen 2021’in ilk amiral gemisi de gündemde yer alıyor. Aktarıldığı kadarıyla telefon gücünü Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Velvet modeline tasarımsal açıdan benzer olacağı tahmin edilen telefon, Wacom aktif stylus kalem desteğine de sahip olacak bilgisi veriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG telefon tarafında yeni bir dönüşüm planlıyor

Kaynaklara göre firma artık giriş ve orta seviye telefonları kendisi geliştirmeyecek. Bunun yerine firma yüksek ihtimalle Çin merkezli üreticileriden aldığı telefonlar üzerine kendi markasını yapıştırıp satacak. Bu hamlenin arkasında elbette maliyetleri ciddi oranda düşürmek yer alıyor. LG artık sadece amiral gemisi ve dönen ekranlı Wing gibi özel / farklı cihazlara odaklanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi