reklamı kapat

POPÜLER

Vivo X60 serisi

Zeiss ve Samsung desteğiyle Vivo X60 serisi geliyor

Akıllı telefon pazarının en dikkat çeken firmaları arasında yer alan Vivo, yeni seriye hazırlanıyor. Yakında Vivo X60 serisi geliyor.

Çin merkezli akıllı telefon üreticilerinden Vivo, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda resmi olarak Türkiye macerasına başladı. Pazarda her zaman yenilikçi olmayı başaran firma, resmi açıklamaya göre X60 serisini 29 Aralık tarihinde lanse ediyor. Xiaomi Mi 11 serisiyle aynı gün tanıtılacak serinin arkasında Samsung ve Zeiss firmaları da yer alıyor. Samsung telefonların Exynos 1080 işlemcisini sağlarken, Alman Zeiss ise uzmanlık alanı üzerinden kamera tarafına odaklanıyor. Hatta telefonların arkasında Zeiss logosu da yer alıyor. X50 serisine üç farklı model ekleyen Vivo, bu sefer iki farklı X60 karşımıza çıkaracak gibi görünüyor. Burada X60 Pro ve X60 Pro Plus beklentisi bulunuyor. Yukarıdaki posterde yüksek ihtimalle bu iki telefonun arkası karşımıza çıkıyor. Eğer isim doğruysa X60 Pro Plus arkasında periskop kamera da bulunuyor.

Vivo X60 dikkat çekerken, firma ilginç teknolojiler üzerinde de aktif olarak çalışmalar yapıyor

Firmayı en son gündeme getiren ise üzerinde çalıştığı renk değiştirebilen telefon altyapısı olmuştu. Şimdilik prototip aşamasında olan bu ilginç sistem, karşımıza arka kısmı renk değiştirebilen bir telefonu çıkarıyor. Camlar arasına konulan özel bir film ile çalıştığı aktarılan altyapı, uygulanan elektrik akımı ile modelin arka bölüm rengini değiştirmesine imkan tanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada süreç şimdilik kısıtlı ancak ileride istenen her rengin telefon içerisinden rahatlıkla seçilebileceği aktarılıyor. Burada firma tam olarak “Elektrokromizm” kullanıyor deniyor. Bu da firmaları birçok farklı renkte telefon çıkarma derdinden kurtaracak gibi görünüyor.

İlgili Video