reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Neon Galaxy S21

Samsung destekli yapay insan Neon için Galaxy S21 açıklaması

Samsung destekli kısa adıyla STAR Labs’tan çıkan yapay insan projesi Neon, kapsama alanını genişletiyor. Ancak tahmin edildiği gibi değil.

Samsung STAR Labs’ın ilk tanıtıldığında çok ses getiren teknolojisi Neon, hatırlarsınız temel olarak bir “dijital avatar”. Yani Siri benzeri bir sesli dijital asistan ya da insansı robot olmayan Neon, sanal ortamda yer alan karakterler üzerine kuruluyor. Gelişmiş yapay zeka ve makine öğrenme altyapıları üstüne kurulan bu karakterlerin, gerçek insanlar ile karşılıklı sohbet edebildiği aktarılıyor. Burada Siri ya da Google Asistan ile yapılan gibi robotik bir konuşmadan bahsedilmiyor. Neon’lar (Farklı cinsiyet ve mesleklerde hazırlanmış) yapılan görüşmeye göre anlık duygusal geri bildirimler yapabiliyor. Bu duygusal geri bildirimlerin gerçek bir insan gibi duruma ve konuya göre doğal olarak oluştuğu aktarılırken, dijital avatarların sadece milisaniye içerisinde tepki verdiği de aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung destekli Neon, Galaxy 21 ya da diğer Galaxy cihazlara özel bir şey olmayacak

Görüşme sırasında öğrenebilme yeteneklerinin de olduğu aktarılan Neon karakterleri, kısa süre önce yakında akıllı telefonlara da geliyor haberiyle ses getirmişti. Hatta firma bu konuda çok beklemeyeceğimizin de müjdesini vermişti. Neon’un telefon / mobil çıkışı yılbaşından önce olacak açıklaması yapılmış, Neon’un başındaki isim Pranav Mistry, sistemin şimdiden telefonunda olduğunu ve testlerin aktif olarak sürdüğünü aktarmıştı. Ancak Mistry bu açıklamasına yakın zaman önce bir güncelleme ekledi ve Neon’un şimdilik halka / genel kullanıma açılmayacağını duyurdu.

Şimdilik sadece şirketlerin kullanıma açılacak Neon, yine Mistry‘nin açıklamasına göre yakında gelecek Galaxy 21 ya da diğer Galaxy cihazlara özel bir şey de olmayacak. Servisin Samsung destekli olmasına rağmen tamamen bağımsız olduğu aktarılıyor. Bu servis özellikle insansız müşteri hizmetleri için büyük gelecek vadediyor.

İlginizi Çekebilir

Mercedes-Benz’in şaşırtıcı otomobil konsepti ile tanışın