reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

Genişleyebilen telefon LG Rollable için satış açıklaması geldi

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, “genişleyebilen ekranlı” ilk akıllı telefon modeli LG Rollable ile ticari bir çıkış yapacak.

CES 2021 kapsamında resmi tanıtım ile görücüye çıkan LG Rollable, halen tam olarak detaylandırılmış değil ancak kaynaklara göre 2021 içerisinde kesin olarak satışa çıkacak. Modelin eğer kaynaklar haklıysa 2.359 dolarlık bir satış fiyatı olacak. Bu açıdan sadece bir teknoloji gösterimi olarak ses getirecek cihaz, yine de çok dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor. Daha önce çıkan bilgilere göre telefonun normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişletebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. Örneğin arada bir kat yeri olmuyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hepsine ek olarak cihazda çok ama çok ilginç olarak LG Display imzalı bir ekran kullanmıyor gibi duruyor. Kaynakların iddiasına göre cihazda Çin merkezli BOE’nin bir paneli yer alıyor. Bu çok garip duruyor.

LG Rollable dikkat çekerken, LG telefon tarafında yeni bir dönüşüm planlıyor

Kaynaklara göre firma artık giriş ve orta seviye telefonları kendisi geliştirmeyecek. Bunun yerine firma yüksek ihtimalle Çin merkezli üreticileriden aldığı telefonlar üzerine kendi markasını yapıştırıp satacak. Bu hamlenin arkasında elbette maliyetleri ciddi oranda düşürmek yer alıyor. LG artık sadece amiral gemisi ve dönen ekranlı Wing gibi özel / farklı cihazlara odaklanacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi