reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

Geleceğin modeli LG Rollable için çıkış zora girmiş olabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, genişleyebilen modeli LG Rollable için çıkışı tarihe gömmüş olabilir. İşte ortaya çıkanlar

Geçtiğimiz gün açıklandığı kadarıyla son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, bu yüzden resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor. Eğer yeni bilgiler doğruysa firma telefon tarafını Vietnam merkezli VinGroup‘a satmayı planlıyor. Bu bilgi henüz kesin değil ancak tam 23 çeyrektir zarar açıklayan telefon tarafı için firmaya VinGroup’tan iyi bir teklif geldiği düşünülüyor. Bu konuların yakında netlik kazanması beklenirken, CES 2021’de tanıtılan genişleyebilen telefon LG Rollable, daha önce söylenenin aksine 2021’de satışa çıkmayabilir. Fiyatının 2.359 dolar olacağı aktarılan telefon, yüksek ihtimalle sadece bir CES 2021 gösterimi olacak kalacak gibi görünüyor.

LG Rollable için bilinmesi gerekenler diğer detaylar ise şöyle

Satışa çıkıp çıkmayacağı yukarıda da dediğimiz halen tam olarak netleşmeyen ancak yüksek fiyatıyla satışa çıksa bile sadece çok kısıtlı kitleye hitap edecek cihazın, normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişletebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi