reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

Genişleyebilir telefon LG Rollable için çıkış yakında olabilir

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable için bu sefer resmi bir kayıt alındı.

Son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, geçtiğimiz aylarda resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor haberleriyle ses getirmişti. Bu açıdan firmanın CES 2021’de tanıttığı LG Rollable isimli genişleyebilen telefonunu da pazara çıkarmayacağı aktarılmıştı. Ancak LG daha sonra bir açıklama yaptı telefonun henüz rafa kaldırılmadığını aktardı. İşte bu model halen aktif olarak masada yer alıyor çünkü kısa süre önce cihaz için resmi bir sertifika alındı. Bluetooth SIG üzerinden alınan bu sertifika, modelin yüzde 100 olduğunu netleştiriyor ve çıkışın da çok uzak olmayacağını akıllara getiriyor. Telefon genel olarak merak ediliyor ancak tahmin edebileceğiniz üzere LG Rollable sadece “yaptık” demek için geliştirilen cihazlar arasında yer alıyor. Bu modelin hitap edeceği kitle çok ama çok kısıtlı olacak.

LG Rollable için bilinmesi gerekenler diğer detaylar ise şöyle

Olası çok yüksek fiyatıyla satışa çıktığında yukarıda da dediğimiz gibi çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek cihazın, normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi