reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

Genişleyebilir LG Rollable modeli gelecek mi gelmeyecek mi?

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable, karmaşık açıklamalar ile gündemde yer ediniyor.

Son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, son dönemde resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor haberleriyle ses getirdi. Bu açıdan firmanın CES 2021’de tanıttığı LG Rollable isimli genişleyebilen telefonunu da pazara çıkarmayacağı aktarıldı. Ancak LG kısa süre önce bu söylentiler hakkında bir açıklama yaptı ve telefonun henüz rafa kaldırılmadığını aktardı. Burada halen açık açık konuşulmuyor ancak Rollable modeli halen masada yer alıyor gibi duruyor. Wing modeliyle pazarda yenilikçi bir seçenek karşımıza çıkaran ve bunu Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunan firma, Rollable için de şansını deneyecek gibi görünüyor. Şimdilik model için “ilerleyen bir dönemde satışa çıkacak” gibi düşünmek gerekiyor.

LG Rollable için bilinmesi gerekenler diğer detaylar ise şöyle

Olası çok yüksek fiyatıyla satışa çıktığında çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek cihazın, normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi