reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor CEO’sundan gelen kilit gelecek açıklamaları

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor, geleceğe yönelik önemli bir açıklamada bulundu. Direkt olarak CEO konuştu.

Huawei tarafından Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satılan Honor, yeni bir dönemde geçiş yaptı. İşte bu yeni dönem hakkında konuşan CEO George Zhao, firmanın şu an 8 binden fazla çalışana sahip olduğunu aktardı. Bu çalışanların büyük çoğunluğunun arge tarafında olduğunu belirten Zhao, gelecekte hem Çin pazarı hem de global pazar için orta ile üst seviye akıllı telefonlar geliştirmeye devam edeceklerini de söylüyor. Aynı zamanda IoT tarafında da ürünler geliştireceklerini aktaran Zhao, gelecek modellerinde Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemi HarmonyOS’u da kullanabileceklerinin de sinyalini veriyor. Bu gerçekten ilginç görünüyor. Bu arada firmanın Huawei’den ayrıldığı için Android lisansını alma ihtimali de bulunuyor. Ancak bu konu çok merak edilmesine rağmen halen yüzde 100 netlik kazanmıyor.

Bu arada firma Qulacomm ile MediaTek yanında AMD, Intel, Micron, Microsoft, Samsung, SK Hynix, ve Sony ile tedarik anlaşmaları da imzalamış durumda. Huawei’den sonra Honor’un önü ciddi anlamda açılmış gibi görünüyor ve bu da sevindiriyor.

Firmadan kısa süre önce Honor V40 geldi

Akıllı telefon hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor.

Honor V40’ın global pazara Android lisansı / Google servisleri ile gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok şaşırtan Mi 11 projesi