reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor CEO’sundan gelecek telefonları için Android açıklaması

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor için CEO bir kez daha konuştu. Huawei’den ayrılmak Honor’un önünü açabilir.

Huawei tarafından Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satılan Honor, yeni bir dönemde geçiş yaptı. İşte bu yeni dönem hakkında geçtiğimiz günlerde konuşan CEO George Zhao, firmanın şu an 8 binden fazla çalışana sahip olduğunu aktarmıştı. Bu çalışanların büyük çoğunluğunun arge tarafında olduğunu belirten Zhao, gelecekte hem Çin pazarı hem de global pazar için orta ile üst seviye akıllı telefonlar geliştirmeye devam edeceklerini de söylemişti. Qualcomm ile MediaTek yanında AMD, Intel, Micron, Microsoft, Samsung, SK Hynix, ve Sony ile tedarik anlaşmaları imzalayan firma, önümüzdeki dönemde Android lisansını da alacak gibi görünüyor. En azından CEO George Zhao bunun önünde bir engel olmadığını aktarıyor. Firma yüksek ihtimalle şu an Android lisansını tekrar geri alabilmek adına hem yeni ABD yönetimi hem de Google ile aktif olarak görüşüyor. Bunun yakında netlik kazanması bekleniyor.

Firmadan kısa süre önce Honor V40 geldi

Akıllı telefon hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor.

Honor V40’ın halen global pazara Android lisansı / Google servisleri ile gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok şaşırtan Mi 11 projesi