reklamı kapat

POPÜLER

Honor

Honor CEO’su şirketin en büyük hedefini açıkladı

Huawei’nin ambargo nedeniyle satmak zorunda kaldığı Honor için CEO bir kez daha konuştu. Firma hedefini belirlemiş durumda.

Huawei tarafından Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satılan Honor, bu sayede tamamen yeni bir dönemde geçiş yaptı. İşte bu yeni dönem hakkında geçtiğimiz günlerde konuşan CEO George Zhao, önümüzdeki dönemde Android lisansını alacaklarının sinyalini vermişti. CEO bunun önünde bir engel olmadığını aktarmıştı. Bu konuda halen resmi bir açıklama gelmedi. Ancak Zhao kısa süre önce bir kez daha konuştu ve hedeflerinin telefon tarafında Huawei’yi geçmek olduğunu açıkladı. Huawei kurucusu da geçtiğimiz aylarda Honor’un bu konuda hedef koymasını istemişti. Eğer Android lisansını alırsa “telefon tarafında” bunu yapabilme şansı bulunan Honor, bu yıl Apple’ın ve Huawei’nin modelleriyle rekabet edecek amiral gemileri de çıkarmak istediklerini belirtti.

Firmadan kısa süre önce Honor V40 geldi

Akıllı telefon hatırlamak adına gücünü MediaTek Dimensity 1000 Plus işlemciden alıyor, 6,72 inç 2676×1236 piksel 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 66W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil taşıyor. Kamera tarafında model genel olarak aşırı iddialı görünmüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

V40’ın arkasında 50-megapiksel ana + 8-megapiksel ultra geniş açı + 2-megapiksel makro kameraları bir araya geliyor. Burada aynı zamanda flaş ile lazer otomatik netleme sistemi de bulunuyor. Öndeyse çiftli 16 megapiksel selfie kamera sistemi bizleri karşılıyor. Telefonun Çin merkezli fiyatı ise 8/128 GB için 556 dolar, 8/256 GB içinse 620 dolar seviyesinde yer alıyor.

Honor V40’ın halen global pazara Android lisansı / Google servisleri ile gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’den çok şaşırtan Mi 11 projesi