reklamı kapat

POPÜLER

Honor Huawei katlanabilir telefon Mate X

Honor imzalı katlanabilir akıllı telefon hakkında resmi açıklama

Katlanabilir telefon Huawei Mate X gündemden düşmüyor. Peki alt marka Honor imzalı bir katlanabilir model de geliyor mu? Bu konuda resmi bir açıklama var.

Tam 2.600 dolar fiyat etiketi bulunan katlanabilir telefon Huawei Mate X, biliyorsunuz çok büyük ses getiriyor. Ancak bu model yüksek fiyat etiketi nedeniyle herkese hitap etmiyor. İşte bu noktada alt marka Honor devreye girecek gibi görünüyor. Kısa süre önce bir açıklama yapan şirket CEO’su George Zhao, Honor imzalı ilk katlanabilir telefon için 2020 yılına işaret ediyor. Kendi kullanıcı kitlemize özel modeli 2020’de çıkarabiliriz diyen Zhao, bunun en uygun zaman olacağına inandıklarını belirtiliyor. Katlanabilir telefon modellerinin öne çıkabilmesi için mutlaka 1.500 doların altına inmesi gerekiyor. Bunu ancak Xiaomi ve Honor gibi firmaların yapabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir telefon Huawei Mate X teknik detayları

Huawei Mate X gücünü 7 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 980 işlemciden alıyor. Firmanın kendi geliştirdiği Balong 5000 modem birimi sayesinde 5G desteğini taşıyan model, iki parça halinde 4.500 mAh kapasitesinde pil üzerine kuruluyor. Modelde temel olarak 8 inç boyutunda tek bir esnek OLED ekran yer alıyor. Kapatıldığı zaman bu ekran önde 6,6 inç 2480×1148 piksel, arkada ise 6,38 inç 2480×829 piksel ekran alanı sunuyor. Bu açıdan şaşırtan telefon, yan tarafında Leica imzalı üçlü kamera sistemi taşıyor.

Modelin resmi tanıtım videosu