reklamı kapat

POPÜLER

macbook air

MagSafe’li “üst seviye” MacBook Air geliyor; işte detaylar

Teknoloji devi Apple, bilgisayar tarafında büyük yenilikler içerisinde bulunuyor. Firmadan yakında üst seviye MacBook Air geliyor.

Apple Silikon işlemciler ile geçilen yeni dönemin bir modeli de “üst seviye olarak geçen” yeni MacBook Air olacak. M1 işlemcili ilk MacBook Air’i kısa süre önce Türkiye dahil olmak üzere her pazarda satışa sunan Apple, diğer modeli ise ilginç olarak daha yukarıya konumlandırıyor. Apple’ın efsane MagSafe şarj sistemine sahip olacağı aktarılan bu Air versiyonunun, daha da ince ve hafif olacağı iddia ediliyor ve 13 inç boyutta olacağı söyleniyor. Net olarak 2021’in ikinci yarısında gelecek açıklaması yapılan dizüstü, Apple M2 işlemci üzerine kurulabilir detayı veriliyor. Yeni modelin çerçevelerini oldukça inceltecek Apple, bu model ile mevcut MacBook Air’den daha da dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor.

Yeni MacBook Air yanında yeni Mac Pro da geliyor

Apple, sağlam kaynakların haberine göre Pro Display XDR’ın yanına konumlandırılacak, daha uygun fiyatlı ve bağlı olarak daha düşük özelliklere sahip yeni bir monitör üzerinde çalışıyor. Daha düşük parlaklık ve kontrast oranı sunacak söylentisi aktarılan monitör, birçok Apple kullanıcısı için kağıt üzerinde güzel görünüyor. Biliyorsunuz Pro Display XDR’ın kendisi 4.999 dolara, bacağı ise tam 1.000 dolara satılıyor.

Bu arada Apple’dan yeni tasarımlı iMac modelleri de geliyor. Uzun zamandır tasarımı aynı kalan hepsi bir arada bilgisayar, sonunda Apple Silikon işlemci ile geleceğe geçiş yapıyor. Yeni modelin çok ince çerçevelere sahip olduğu aktarılırken, genel tasarım çizgisinin Pro Display XDR ile benzer olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada iki farklı ekran boyutunda yeni iMac tasarlayan Apple, bu modellerde M1’den daha güçlü bir işlemci kullanacak bilgisi geliyor. Firmadan hepsine ek olarak yeni Mac Pro da geliyor. Burada net olarak iki farklı modelin yolda olduğu aktarılıyor.

Bir Mac Pro’nun ise çok güçlü Apple Silikon işlemci üzerine kurulması ve tasarımsal olarak Mac G4 Cube’u akıllara getirmesi bekleniyor. Apple Silikon’lu Mac Pro’nun 2022’de gelmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın