reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

Genişleyebilir LG Rollable dışında başka modeller de gelebilir

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable, firmanın sektördeki tek genişleyebilir modeli olmayabilir.

Son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, son dönemde resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor haberleriyle ses getirdi. Hatta firma telefon tarafını Vietnam merkezli VinGroup‘a satmayı planlıyor dahi denildi. Bu bilgi halen kesin değil ancak tam 23 çeyrektir zarar açıklayan telefon tarafı için firmaya, VinGroup’tan iyi bir teklif geldiği düşünülüyor. Bu konuların yakında netlik kazanması beklenirken, firmayı şimdi aldığı patent gündeme getirmiş durumda. Burada LG Rollable modelinden farklı olarak çift ekranlı genişleyebilir bir telefon bizleri karşılıyor. Görebileceğiniz üzere aşağıdaki patentte hem önü hem de arkasında ekran olan bir telefon kendisini gösteriyor. LetsGoDigital tarafından bulunan bu modelin ileride ciddi olarak gerçek olma ihtimali bulunuyor.

LG Rollable için bilinmesi gerekenler diğer detaylar ise şöyle

Satışa çıkıp çıkmayacağı yukarıdaki durumlar nedeniyle halen tam olarak netleşmeyen ancak yüksek fiyatıyla satışa çıksa bile sadece çok kısıtlı kitleye hitap edecek cihazın, normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi