reklamı kapat

POPÜLER

LG Rollable

LG için telefon pazarında yolun sonu geldi; işte son detaylar

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, telefon pazarından artık kesin olarak çıkış yapıyor gibi görünüyor. İşte son detaylar;

Son beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, geçtiğimiz aylarda resmi olarak telefon pazarından çıkma planları yapıyor haberleriyle ses getirmişti. Firma daha sonra bunu yalanlamıştı. En son ise firmanın telefon tarafını başka bir şirkete satma planlarından bahsedildi. Ancak bu da artık tamamen rafa kalkmış durumda. Tüm bunların sonucunda firmanın artık kesin olarak pazardan çıkacağı iddia ediliyor. Henüz yüzde 100 kesin olmayan ancak doğruluk payı çok yüksek olan bu bilgi, kısa süre önce resmi kayıtları alınan genişleyebilir telefon LG Rollable öncesinde garip karşılanıyor. Firma son olarak bu modeli de tanıtıp zarar ettiği mobil pazarda çıkış yapacak izlenimi oluşturuyor.

LG Rollable için neler biliyoruz?

Olası çok yüksek fiyatıyla satışa çıktığında yukarıda da dediğimiz gibi çok kısıtlı bir kitleye hitap edecek cihazın, normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi