reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

LG, akıllı telefon pazarından çıkmayı düşünüyor

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG, uzun zamandır yer aldığı ve zarar ettiği akıllı telefon pazarından çıkmayı düşünüyor.

LG, gerçekten çok uzun yıllardır telefon pazarında öne çıkamıyor. Firma bu alanda yukarıda gördüğünüz Wing gibi yenilikçi bir cihaza rağmen rekabeti tamamen kaybetmiş durumda. Geçtiğimiz beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan firma, bu yüzden resmi olarak pazardan çıkma planları yapıyor. Bu konu henüz resmi olarak açıklanmıyor ancak durum ciddi ciddi bu şekilde olacak gibi görünüyor. Bu garip çünkü firma kısa süre önce LG Rollable isimli özel bir telefon hazırlamış ve bunu da 2021’de de satışa sunacaklarını açıklamıştı. Bu modelin eğer kaynaklar haklıysa 2.359 dolarlık bir satış fiyatı olacak. Bu açıdan satışa çıkacak olmasına rağmen sadece bir teknoloji gösterimi olarak ses getirecek cihazın, hatırlamak adına normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişletebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

LG telefon tarafında yeni bir dönüşüm planlıyordu

Firma giriş ve orta seviye telefonları kendisi geliştirmeyecek haberi geçtiğimiz aylarda gündem olmuştu. Bunun yerine firma yüksek ihtimalle Çin merkezli üreticileriden aldığı telefonlar üzerine kendi markasını yapıştırıp satacak denilmişti. Bu hamlenin arkasında maliyetleri ciddi oranda düşürmek yer alıyordu. Bakalım bu plan 2021’de gerçek olacak mı?

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi