reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

LG tarafının akıllı telefon pazarındaki yeni planı ortaya çıktı

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG,  zarar ettiği akıllı telefon pazarından çıkmayı düşünüyor. Firmanın burada yeni bir planı ortaya çıktı.

Açıklandığı kadarıyla geçtiğimiz beş yılda telefon bölümü için 4,5 milyar dolar zarar açıklayan LG, bu yüzden resmi olarak pazardan çıkma planları yapıyor. Bu dün ortaya çıkan konu henüz resmi olarak açıklanmıyor ancak durum ciddi ciddi bu şekilde olacak gibi görünüyor. Yeni gelen bilgilere göreyse firma bu hamleyi para kazanmadan yapmak istemiyor. Eğer yeni bilgiler doğruysa firma telefon tarafını Vietnam merkezli VinGroup‘a satmayı planlıyor. Bu bilgi de henüz kesin değil ancak tam 23 çeyrektir zarar açıklayan telefon tarafı için firmaya VinGroup’tan iyi bir teklif geldiği düşünülüyor. Bu konuların yakında netlik kazanması bekleniyor. Bu arada eğer mobil bölümü VinGroup alırsa, LG markasının telefon pazarında yer alıp almayacağı da bilinmiyor. Ancak LG’nin sadece isimsel olarak yer aldığı modeller gelmeye devam edebilir.

LG kısa süre önce önemli bir telefon tanıttı

CES 2021’de LG Rollable isimli özel bir telefon duyurulmuş ve bunun da 2021’de de satışa sunulacağı açıklamıştı. Bu modelin eğer kaynaklar haklıysa 2.359 dolarlık bir satış fiyatı olacak. Bu açıdan satışa çıkacak olmasına rağmen sadece bir teknoloji gösterimi olarak ses getirecek cihazın, hatırlamak adına normalde 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Burada telefon ekran alanını hatırı sayılır seviyede genişletebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajlarını yaşamıyor. 4.200 mAh pile sahip olduğu aktarılan LG Rollable, eğer doğruysa gücünü Snapdragon 888 işlemci ve 16 GB RAM‘den alıyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi