reklamı kapat

POPÜLER

LG Wing

Resmi açıklama geldi; LG telefon tarafına son noktayı koydu

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, beklenen açıklamayı yaptı. Firma başarısız sonuçlar sonrasında telefon pazarından çıkıyor.

Uzun zamandır konuşulan bu konuyu bugün resmi olarak duyuran LG, gerçekten tarihi bir karar almış durumda. Telefon tarafında çok uzun zamandır ciddi zarar açıklayan firma, bu kararı farklı alanlara odaklanabilmek adına aldıklarını aktarıyor.

Şirket, zarar ettikleri telefon tarafından çıkmalarıyla elektrikli otomobil parçaları, akıllı cihazlar, yapay zeka, akıllı evler gibi alanlara daha iyi odaklanabileceklerini belirtiyor.

Bir şirket için kar etmeyen bölümü kapatmak elbette mantıklı bir karar. Satışa sunduğu Wing gibi modellerin stoklar bitene kadar satışta kalacağını aktaran teknoloji devi, ürünlere “belirli bir süre” destek verileceğini aktarıyor.

Firmanın telefon pazarından çıkma kararıyla beraber bir işten çıkarma yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor. Ancak daha önce personelin diğer alanlara kaydırılacağı yönünde bir duyum gelmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG, telefon pazarında rekabet edemedi

Firma özellikle Xiaomi, Huawei ve OPPO gibi Çin merkezli firmaların karşısında ses getiremedi. Zamanında alanın devlerinden olan firma, yakında karşımıza bir genişleyebilir telefon çıkaracaktı.

Ancak alınan son karar doğrultusunda bu telefon da kesinlikle gün yüzü görmeyecek gibi duruyor. Zaten telefon satışa sunulsa dahi olası yüksek fiyatıyla hiç dikkat çekemeyecekti.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy A52 modelinin bir de içine bakın