reklamı kapat

POPÜLER

Hummer EV SUV

Hummer EV SUV; elektrik gücüyle dönen efsane beklenen gövdeye kavuştu [Video]

Pickup sonrasında ikinci gövde seçeneğini beraberinde getiren Hummer EV SUV, en erken 2023 yılında sokaklarda boy göstermeye başlayacak.

Hummer’ın uzun süre sonra tekrar hayata geçirileceğine dair bilgilerin ortaya çıktığı ilk günden itibaren, tıpkı Bronco kadar büyük etki yarattığını söyleyebiliriz. Amerikan otomobil tarihinin imza araçlarından birisi olan bu devin, dönüşüne olanak sağlayan en büyük etmen şüphesiz elektrikli gücü. Ekim 2020’de bekleyişimizi sona erdirerek pickup gövde tipiyle resmiyete kavuşturulan bu dönüşümün eksik kalan diğer ayağı da şimdi tamamlanıyor. Klasik genlerine sadık kalınarak dönüşümünü tamamlanan Hummer EV SUV, beraberinde getireceği 200 farklı aksesuar kombinasyonuyla yine klasik kitlesini memnun edeceğinin sinyallerini veriyor. SUV versiyonunun teknik nitelikleri büyük oranda pickup gövde tipiyle benzerlik gösterecek.

Hummer EV SUV dört farklı versiyonla geliyor

GMC markası altında hayata geçirilen Hummer’ın SUV versiyonu, pickup ile aynı altyapıyı taşıyacak. “Ultium” olarak bildiğimiz bu platform, Cadillac başta olmak üzere General Motors’un premium elektrikli araçların çoğunda kullanılacak. Hummer’ın SUV versiyonuna sahip olmak isteyenler 2023 yılına kadar beklemek zorunda kalacak. “Edition 1” versiyonu üzerinden ilk örnekleriyle 2 yıl sonra asfaltta göreceğimiz modelin, bu paketinde üç elektrik motoru standart olarak geliyor. 830 beygir güç ve “15.592” Nm tork olarak verilen kağıt üstü verileri sayesinde, Hummer EV SUV’un 0’dan 100’e hızlanması sadece 3,5 saniye sürüyor. Modelin açıklanan menzil değeriyse 483 kilometre olarak teknik tabloya yansıyor. Ailenin en pahalısı olacak Edition 1 için kullanıcıların 105 bin doları gözden çıkarması gerekiyor. Edition 1’e yüksek arazi kabiliyetini getiren Extreme Off-Road donanımlarının eklenmesiyle birlikte rakamın 110 bin doların üzerine çıkabildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Edition 1 sonrasında kullanıcılar daha uygun fiyatlı 2, 2X ve 3X versiyonlarını da satın alabilecek. 2023-2024 aralığında satışa sunulacak olan bu versiyonlar tam anlamıyla kullanıcı ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Menzil ve performans verileriyle birbirlerinden ayrılan bu paketlerin fiyatlarıysa sırasıyla; 79.995 dolar, 89.995 dolar ve 99.995 dolar olarak resmiyet kazandı. Elektrikli Hummer ailesinin merak ettiğiniz diğer detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.